• Menu

0 recente resultaten

Datalek bevat persoonsgegevens 1.000 klanten van online winkel

Op 16 april, een dag na de vorige, is weer een datalek aan het licht gekomen en is het Zwartboek datalekken van Bits of Freedom bijgewerkt:

  • April 2010 Een publieke toegangelijke directory op de website van Extremediscount.nl zou de gegevens van ruim 1.000 klanten bevatten. De NAW- en rekeninggegevens staan in PDF bestanden die zijn aangemaakt na een retouraanvraag of een orderannulering.

Bits of Freedom houdt een Zwartboek Datalekken bij om aandacht te vragen voor een groeiend probleem: er wordt steeds meer informatie over ons opgeslagen, en het risico dat die informatie kwijtraakt groeit daarmee ook. Bits of Freedom heeft tegelijkertijd een wetsvoorstel ingediend dat databankbeheerders verplicht om datalekken direct te melden. Zij heeft dat wetsvoorstel toegelicht in een position paper (PDF) (HTML).

Afbeelding door ingridtaylar, “San Francisco Oil Spill”, uitgebracht onder een Creative Commons Attribution-Share Alike 2.0 Generic licentie.

Help mee en steun ons

Door mijn bijdrage ondersteun ik Bits of Freedom, dat kan maandelijks of eenmalig.

Dankjewel supporter van vrij internet!

Je ontvangt de inlogcode via de mail.

Als donateur ontvang je elk kwartaal een speciale update, maar als je up-to-date wil blijven over ons werk kun je het beste abonneren op onze nieuwsbrieven. Schrijf je hieronder in!

    Gelukt!

    Je ontvangt nu ook onze nieuwsbrief. Je kunt deze popup sluiten.

    Er ging iets mis tijdens de betaling

    Je betaling is niet juist afgehandeld, probeer nog eens.

    Support en doneer!

    Meer weten over doneren aan ons? Lees er hier alles over.