In iedere samenleving vinden misstanden plaats die soms alleen aan het licht komen dankzij klokkenluiders. Digitale communicatiekanalen hebben het delen van informatie een stuk makkelijker maar helaas ook onveiliger gemaakt. Overheden en criminelen gebruiken het internet steeds vaker om journalisten en hun bronnen af te luisteren en op die manier te controleren. Via het platform Publeaks kunnen klokkenluiders wél veilig en anoniem informatie delen met de pers.
Heb je zelf een misstand die je graag veilig wilt delen met de pers of wil je meer te weten komen over Publeaks? Kijk dan op Publeaks.nl voor meer informatie.
De leden van Publeaks zijn 1Limburg, Algemeen Dagblad, De Coöperatie, EenVandaag, Follow the Money, Investico, De Limburger, NOS, NRC, Nu.nl, RTL Nieuws, SOMO, Trouw, Tweakers, Villamedia, en De Volkskrant.