• Menu

0 recente resultaten

Mailen is moeilijk: april 2011

Bits of Freedom heeft haar Zwartboek datalekken weer uitgebreid: ook in april 2011 blijkt mailen moeilijk. 

De e-mailadressen van honderden klanten van Rabobank Noord-Drenthe zijn begin april voor andere ontvangers van de e-mail zichtbaar geworden. Honderden klanten kregen een mail met het verzoek om mee te doen aan een enquete. In plaats dat iedereen een persoonlijke mail kreeg, waren alle e-mailadressen te zien van de benaderde mensen. De bank bevestigde de fout.

Bits of Freedom houdt een Zwartboek Datalekken bij om aandacht te vragen voor een groeiend probleem: er wordt steeds meer informatie over ons opgeslagen, en het risico dat de verantwoordelijke de controle over de informatie verliest groeit daarmee ook. Bits of Freedom heeft tegelijkertijd een wetsvoorstel ingediend dat databankbeheerders verplicht om datalekken direct te melden. Zij heeft dat wetsvoorstel toegelicht in een position paper (PDF) (HTML).

Help mee en steun ons

Door mijn bijdrage ondersteun ik Bits of Freedom, dat kan maandelijks of eenmalig.

Dankjewel supporter van vrij internet!

Je ontvangt de inlogcode via de mail.

Als donateur ontvang je elk kwartaal een speciale update, maar als je up-to-date wilt blijven over ons werk kun je het beste abonneren op onze nieuwsbrieven, schrijf je hieronder in.

    Gelukt!

    Je ontvangt nu ook onze nieuwsbrief. Je kunt deze popup sluiten.

    Er ging iets mis tijdens de betaling

    Je betaling is niet juist afgehandeld, probeer nog eens.

    Support en doneer!

    Meer weten over doneren aan ons? Lees er hier alles over.