Digitale Vrijheidswijzer online!

Welke partijen willen de OV-chipkaart anoniem maken? En welke partijen willen continu persoonlijke gegevens van onverdachte Nederlanders registreren? Over deze en aanverwante vragen heeft Bits of Freedom een stemwijzer voor digitale vrijheid ontwikkeld. Op de website www.digitalevrijheidswijzer.nl is vanaf maandag 17 mei in één oogopslag te zien welke partijen zich sterk maken voor digitale vrijheid. Partijen hebben op negen punten de beoordeling ‘Vrij’, ‘Lekker Makkelijk’ en ‘Onvrij’ verdiend. Op deze manier geeft de digitale burgerrechtenbeweging aanvulling op thema’s waarop zowel Kieskompas en Stemwijzer achterblijven.

Groot aantal verkiezingsprogramma’s aangepast
De Digitale Vrijheidswijzer is de logische vervolgstap na de succesvolle verkiezingsactie van Bits of Freedom om digitale vrijheid in verkiezingsprogramma’s te beschermen. De burgerrechtenbeweging stelde al op 1 maart een Manifest voor digitale vrijheid (PDF) op. Daarop namen programmacommissies al enkele punten over. Maar daar hield het niet op. Bits of Freedom vroeg vervolgens leden van politieke partijen om amendementen te steunen tijdens de partij-congressen. Het resultaat is indrukwekkend: vijf partijen hebben in totaal tien amendementen over digitale vrijheid overgenomen.

Heft in eigen hand
Niet eerder bereikte een groep burgers met zo weinig middelen zoveel resultaat. Vooral Twitter bleek van onschatbare waarde in deze burgeractie. Directeur Ot van Daalen: “Burgers voelen zich vaak machteloos in het politieke proces. Wij hebben onze sympathisanten geholpen om het heft in eigen handen te nemen. Met onze juridische expertise maakten wij de problematiek inzichtelijk, en daarna brachten we mensen met elkaar in contact. Vervolgens gingen onze vrijwilligers en leden van politieke partijen er zelf mee aan de slag. Hun overtuiging en doorzettingsvermogen vormt het succes van deze actie.”

Screenshot-2

Welke partijen willen de OV-chipkaart anoniem maken? En welke partijen willen continu persoonlijke gegevens van onverdachte Nederlanders registreren? Over deze en aanverwante vragen heeft Bits of Freedom een stemwijzer voor digitale vrijheid ontwikkeld. Op de website www.digitalevrijheidswijzer.nl is vanaf vandaag in één oogopslag te zien welke partijen zich sterk maken voor digitale vrijheid.

Partijen hebben op negen punten de beoordeling ‘Vrij’, ‘Lekker Makkelijk’ en ‘Onvrij’ verdiend. Op deze manier geeft de digitale burgerrechtenbeweging aanvulling op thema’s waarop zowel Kieskompas en Stemwijzer achterblijven.

Groot aantal verkiezingsprogramma’s aangepast

De Digitale Vrijheidswijzer is de logische vervolgstap na de succesvolle verkiezingsactie van Bits of Freedom om digitale vrijheid in verkiezingsprogramma’s te beschermen. De burgerrechtenbeweging stelde al op 1 maart een Manifest voor Digitale Vrijheid op. Daarop namen programmacommissies al enkele punten over. Maar daar hield het niet op. Bits of Freedom vroeg vervolgens leden van politieke partijen om amendementen te steunen tijdens de partij-congressen. Het resultaat is indrukwekkend: vijf partijen hebben in totaal tien amendementen over digitale vrijheid overgenomen.

Heft in eigen hand

Niet eerder bereikte een groep burgers met zo weinig middelen zoveel resultaat. Vooral Twitter bleek van onschatbare waarde in deze burgeractie. Directeur Ot van Daalen: “Burgers voelen zich vaak machteloos in het politieke proces. Wij hebben onze sympathisanten geholpen om het heft in eigen handen te nemen. Met onze juridische expertise maakten wij de problematiek inzichtelijk, en daarna brachten we mensen met elkaar in contact. Vervolgens gingen onze vrijwilligers en leden van politieke partijen er zelf mee aan de slag. Hun overtuiging en doorzettingsvermogen vormt het succes van deze actie.”

Help mee en steun ons

Door mijn bijdrage ondersteun ik Bits of Freedom, dat kan maandelijks of eenmalig.